Tampereen Häämessut

Kävijälle


Duo Primadonnat
Tampere
Musiikki ja ohjelma
Osasto E 401
Epaalan Anselmi
PÄLKÄNE
Catering, kakut ja muut tarjoilut
Juhlatilat
Osasto E 341
Häät-lehti & Häät.fi
HELSINKI
Häiden suunnittelu ja organisointi
Häälehdet ja muut mediat
Osasto E 100
Kiviojan Helmi
Velaatta
Juhlatilat
Kattaus ja koristeet
Majoitus
Osasto E 710
Malmin Korupaja
HELSINKI
Kultasepät ja korut
Osasto E 205
Pepper Catering
TAMPERE
Catering, kakut ja muut tarjoilut
Osasto E 220
Pitopalvelu Muru
KILVAKKALA
Catering, kakut ja muut tarjoilut
Osasto E 710
Ruska Event
Jämsä
Hääkuvaus ja videointi
Musiikki ja ohjelma
Muut juhlat
Osasto E 301
Saarikoski Catering
Tampere
Catering, kakut ja muut tarjoilut
Juhlatilat
Muut juhlat
Osasto E 411
Suokko
Tampere
Kultasepät ja korut
Osasto E 339
Tilaisuus Villa Sofia
TAMPERE
Catering, kakut ja muut tarjoilut
Häiden suunnittelu ja organisointi
Hääkimput ja kukat
Osasto E 501

lauantai 04.02.2023

Aika Otsikko Paikka
16:20 Syitä palkata hääsuunnittelija E-hallin aula
16:00-16:20 Hääsuunnittelijan ja morsiamen häävinkit Ohjelmalava, E-halli
11:15-11:55 Vieraslistan laatiminen - helppoa vai hankalaa? Ohjelmalava, E-halli
15:30 Personoitu craft beer häämaljana Ohjelmalava, E-halli
13:40-14:00 Unelmien puku by Jukka Rintala Ohjelmalava, E-halli
10:30 ShowDem Dancing - rakkaustanssi Ohjelmalava
12:35-13:00 Sulhanen trendit 2023 - Räätälistudio BQ Ohjelmalava, E-halli
10:40-11:00 Tahdon – tarvitsenko asiakirjoja?
12:00-12:30 Hää- ja juhlamuotinäytös Ohjelmalava, E-halli
14:00-14:30 Hää- ja juhlamuotinäytös Ohjelmalava, E-halli
15:00-15:30 Hää- ja juhlamuotinäytös Ohjelmalava, E-halli
14:30-14:50 Pamela Kilpeläinen & Duo Primadonnat - Tunnelmallista häämusiikkia Ohjelmalava
13:10-13:40 Käytetyt hää- ja juhlapuvut catwalkilla - Tredu Ohjelmalava
11:15-11:30 Stefan Andersén Kuohuviinibaarin lava
12:55-13:10 Stefan Andersén Kuohuviinibaarin lava
15:30-15:45 Stefan Andersén Kuohuviinibaarin lava
10:00-10:30 Duo Tytti Koivunen&Taina Raittila E-hallin aula
12:00-12:30 Duo Tytti Koivunen&Taina Raittila E-hallin aula
14:00-14:30 Duo Tytti Koivunen&Taina Raittila E-hallin aula
11:00-11:15 Alttarilla tavataan! Ohjelmalava

sunnuntai 05.02.2023

Aika Otsikko Paikka
15:30 Haastavat hääparit ja pridezillat, hääsuunnittelijat kertovat Ohjelmalava, E-halli
10:20 ShowDem Dancing - rakkaustanssi Ohjelmalava
12:30-13:00 Sami Sykkö: Häiden uusi etiketti ja tyyli - ole valmiina häiden uuteen aikakauteen Ohjelmalava
14:30-14:55 Mikä on in ja out suomalaisissa häissä – Häätrendit vuonna 2023 Ohjelmalava
13:35-13:55 Sulhanen trendit 2023 - Räätälistudio BQ Ohjelmalava, E-halli
13:00-13:20 Tahdon – tarvitsenko asiakirjoja?
12:00-12:30 Hää- ja juhlamuotinäytös Ohjelmalava, E-halli
14:00-14:30 Hää- ja juhlamuotinäytös Ohjelmalava, E-halli
15:00-15:30 Hää- ja juhlamuotinäytös Ohjelmalava, E-halli
10:30 Pamela Kilpeläinen & Duo Primadonnat - Tunnelmallista häämusiikkia Ohjelmalava
11:45 Pamela Kilpeläinen & Duo Primadonnat - Tunnelmallista häämusiikkia Ohjelmalava
13:20-13:30 Vuoden Koru-kilpailun voittajan palkitseminen Ohjelmalava, E-halli
11:15-11:45 Käytetyt hää- ja juhlapuvut catwalkilla - Tredu Ohjelmalava
10:45-11:00 Stefan Andersén Kuohuviinibaarin lava
14:30-14:45 Stefan Andersén Kuohuviinibaarin lava
15:45-16:00 Stefan Andersén Kuohuviinibaarin lava
10:00-10:30 Duo Tytti Koivunen&Taina Raittila E-hallin aula
12:00-12:30 Duo Tytti Koivunen&Taina Raittila E-hallin aula
14:00-14:30 Duo Tytti Koivunen&Taina Raittila E-hallin aula
11:00-11:15 Alttarilla tavataan! Ohjelmalava